ECO-150 – energiasäästlik maja

Kaasaegne tehnoloogia

Energiasäästliku maja tüüpprojekt

Meie pakkume oma klientidele ehitada ECO-150 energiasäästliku maja nende maatükil, tüüpprojekti baasil, võimalusega muuta planeeringut ja konfiguratsiooni vastavalt kliendi ootusele. Meie ettevõte teeb projekteerimist, ehitust ja viib maja ekspluatatsiooni.

Energiasäästliku eramaja ECO-150 väljatöötamisel lähtusime meie normidest mis tulenevad 3.06.2015 Majandus- ja taristuminister määrusest number 55.

Meie saame pakkuda oma klientidele eramaja – “madalenergiahoone” – energiatõhususarvuga 50 – 120 kWh/(m²•a) ja eramaja – “liginullenergiahoone” – energiatõhususarvuga alla 50 kWh/(m²•a), tänu päikesepaneelide kasutusele.

Projekti dokumentatsioon sisaldab: 1) asendiplaani osa, 2) arhitektuuriosa, 3) tuleohutuse osa, 4) haljastuse osa 5) konstruktsiooni osa, 6) veevarustuse- ja kanalisatsiooniosa, 7) kütte ja ventilatsiooniosa, 8) elektri- ja nõrkvoolupaigaldiste osa, 9) energiatõhususe osa.

Kokkuhoiu näide: Oletame, et 150 m2 energiasäästliku maja energia vajadus on 80 kWh/(m²•a) ja liginullenergiahoone maja energia vajadus on 40 kWh/(m²•a). Energia hind  ca 0,08 EUR kWh/ m².

Madalenergiahoone tüüpi energiasäästliku maja energiakulu: 80 х 150 х 0,08 = 960 EUR (80 EUR kuus)

Liginullenergiahoone tüüpi energiasäästliku maja energiakulu: 40 х 150 х 0,08 = 480 EUR (40 EUR kuus)

Tavalise maja puhul on energiavajadus 180 kWh/(m²•a) või 180 х 150 х 0,08 = 2160 EUR aastas või 180 EUR kuus. Aasta sääst on vahemikus 1200 kuni 1680 EUR

MAJA PEAMISED MÕÕTMED

Maja on ühekorruseline. Majal on ristkülikuline vorm suurusega 18.530 m х 9.057 m. Peamine ja garaaži sissepääsud on ida poolest. Ida ja lääne pooltest on terrassid (kogu pindala – 39,66 m²). Majas on kolm magamistuba, köök, elutuba, sauna koos sanitaarruumiga, vannituba ja garaaž. Garaaž on köetav ja mõeldud ühe auto jaoks.

Ehitise kõrgus on 6.400 m.

Ruumide kõrgus on 2.700 m.

Nullpunkti aluseks on esimese korruse põranda kõrgus.

EHITUSKVALITEET

Siseviimistluseks kasutatakse ainult kvaliteetseid materjale: tammeparkett, santehnika tootjatelt Gustavsberg, Hansgrohe jt. Seinad on pahteldatud peenpahtliga ja värvitud vastavalt kliendi soovile. Vannitoas ja WC-s on siseviimistlusmaterjaliks kvaliteetne klinker- ja keraamiline plaat. Välisuks on kvaliteetne ja lamineeritud. Saun: termo-haab, elektriahi.

PAINDLIK PLANEERING

Vajadusel on võimalik valida erinevad planeeringu variandid: nelja või viie ruumiga. Majas on ettenähtud sauna. Juhul, kui sauna ei ole vaja, võib selle arvelt suurendada vannituba.

Lae alla planeeringut .pdf vormingus

MUGAVUS JA HUBASUS

Selleks, et tunda hubasust ja mugavust ka jahe ja niiske ilmaga majas on ettenähtud põrandaküte. Majas võib paigaldada kaminat.

ARHITEKTUURNE LAHENDUS

Maja peab asetsema nii, et kõik eluruumid ja terrassid oleksid lõuna poolel ja loojangu poole.

KONSTRUKTSIOONI OSA

Eramaja kujutab endast ehitist kus rakendatakse kaasaegseid ehitustehnoloogiad ja saavutatakse kõrget energiatõhusust. Fassaad on materjalist mis imiteerib naturaalset telliskivi (ABC klinkerplaadid, kerge hooldada). Siseseinad on ehitatud plokist Aeroc Element. Seinte heliisolatsioon ja soojuserikadu vastavad nõuetele. Katus on katusekivist.

TEHNOSÜSTEEMID

Energiatõhususe klass “A” (vastavalt Euroopa Liidu normidele). Energiatõhususarv on alla 120 kWh /m²·a (madalenergiahoone) ilma päikesepaneelide kasutamist ja alla 50 kWh /m²·a (liginullenergiahoone) koos päikesepaneelide kasutamisega. Maja energiatõhusus saavutatakse tänu maasoojuspumbale ja päikesepaneelide kasutusele koos spetsiaalsete välisseina paneelidega (U=0,08 W/(m2K)).

ELEKTER

Kahetariifne elektriarvesti. Näidud võtab digitaalne arvesti. Paigaldatud on Berker elektripistikud ja lülitid. Tubades on televisiooni- ja internetipistikud. Vannitubades ja koridoris on paigaldatud halogeenlambid.

KÜTTE

Eramaja küttesüsteem baseerub maasoojuspumbal (vertikaalne või horisontaalne). Majas on ettenähtud põrandaküte. Sisetemperatuuri seadistus on võimalik igas toas eraldi termostaadi abil. Vajadusel võib paigaldada ka kamina, kuid baasprojektis seda ettenähtud ei ole.

On võimalik paigaldada päikesepaneelid katusel.

VALVE

Eramajal on valmisolek ühendamiseks ja liitumiseks valvesignalisatsiooniga. Välis- ja terassiuks on maagnetanduriga.

VENTILATSIOON

Soojustagastiga ventilatsiooniseade ZehnderComfo D350 (energia rekuperatsiooniga).

AKNAD

Kuuekambrilised, kolmekordsed energiasäästlikud plastaknad.

Lahendus võtmed kätte
Hind
alates
1050 EUR/m2
* 1m² hind sisaldab 20% käibemaksu, mis kehtib Eesti territooriumil. Hind on indikatiivne ja lõplik hind sõltub kliendi soovidest. Pakkumise saamiseks palun võtke meiega ühendust.
KONTAKTANDMED
VENIAMIN PUZÕRJOV

VP MARKETS OÜ
reg. 12306661
Aadress: Jõe 5, Tallinn, Eesti
Tel: +372 53 624 391
Kohtumine: kokkuleppel
Email: emaja@vpm.ee

Tagasi avalehele